Fotowoltaika dla rolnika - instalacja w gospodarstwie rolnym - Fotowoltaika-Polska.pl

Przejdź do treści
Fotowoltaika i Rolnik
Sposób rozliczania za energię elektryczną w gospodarstwach sprawia, że fotowoltaika jest tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem.

Fotowoltaika - montaż w gospodarstwie rolnym.
Czy fotowoltaika w gospodarstwie rolnym się opłaca? Otóż montaż instalacji fotowoltaicznej u rolnika opłaca się i to bardzo. Dzieje się tak z kilku  powodów. Gospodarstwa rolne nie są przedsiębiorstwami i za energię elektryczną płacą identycznie jak zwykłe gospodarstwo domowe. Podobnie też rozliczają się w przypadku produkcji energii z instalacji fotowoltaicznej, a biorąc pod uwagę, że rachunki za prąd w gospodarstwie są dość wysokie to cała inwestycja w panele fotowoltaiczne ma szanse zwrócić się bardzo szybko.
Systemami fotowoltaiki powinni zainteresować się rolnicy prowadzący produkcję melczną, hodowlę tuczników i drobiu - wszędzie tam gdzie zużycie energii jest dość wysokie. Montaż fotowoltaiki sprawi, że produkcja stanie się bardziej opłacalna. Warto również taką inwestycję zaplanować w przypadku budowy nowych obiektów gospodarskich.
Fotowoltaika i podatek VAT.
Dodatkowym plusem w przypadku gospodarstw rolnych, które jednocześnie są płatnikiem podatku VAT jest to, iż o całej inwestycji możemy myśleć w kwotach netto. Podatek VAT zostanie zwrócony rolnikowi po takiej inwestycji. Można także instalować fotowoltaikę na budynku mieszkalnym i zastosować ulgową stawkę podatku VAT w wysokości 8%.
Montaż paneli fotowoltaicznych.
W dziedzinie montażu instalacji elektrycznych i technicznych posiadamy duże doświadczenie dlatego też wykonywanie przez nas systemy fotowoltaiki są zgodne z obowiązującymi przepisami. Prawidłowe wykonanie instalacji fotowoltaicznych to gwarancja bezpieczeństwa dla samej instalacji jak również dla budynku, na którym panele są montowane, a także gwarancja prawidłowego działania przez długie lata.

Zwracamy uwagę na prawidłowy dobór urządzeń, a także na estetykę wykonania. Bazując na urządzeniach światowych producentów jesteśmy w stanie realizować projekty zarówno dla domów jednorodzinnych jak i instalacje dla przedsiębiorstw.

Opłacalność fotowoltaiki jest oczywista, a prawidłowe dobranie mocy paneli możne sprawić, że rachunki za energię elektryczną będą minimalne. Przy obliczaniu wydajności należy brać pod uwagę nie tylko cały rok i zapotrzebowanie na energię elektryczną w tym okresie, ale przede wszystkim minimalny okres żywotności instalacji, który jest zakładany przez producentów (25 lat). Nie znaczy to, że po tym okresie panele przestaną produkować prąd, ale produkcja będzie już nieco niższa niż na początku.
Kontakt
tel. 604 933 337
tel. 692 247 604
tel. 668 368 535
Jesteś zainteresowany fotowoltaiką?
Wypełnij formularz - zadzwonimy do Ciebie w celu przedstawienia oferty
Wróć do spisu treści